• KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

• 23 listopada 2022 odbył się X Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL.

Trzy uczennice klasy VIII Wiktoria, Julia i Paulina reprezentowały naszą szkołę.

I miejsce w kategorii poezja patriotyczna, z wierszem Cypriana Kamila Norwida „Moja piosnka”  zajęła Paulina Korzeniak!

II miejsce w kategorii pieśń patriotyczna w utworze Taki kraj Jana Pietrzaka zajęła Julia Hnizdur!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• KONKURSY PRZEDMIOTOWE

• Miło nam poinformować, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gaju , w roku

szkolnym 2022/2023 zakwalifikowali się do etapów rejonowych  konkursów  przedmiotowych:

- Małopolski Konkurs Geograficzny, Biologiczny i Chemiczny - Paulina Korzeniak kl. VIII

- Małopolski Konkurs Języka Angielskiego - Kamila Klimasińska  kl. VIII  i   Adrianna Piszczek   kl. VIII

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA

•

Obchody rocznicy odzyskania niepodległości  przez Polskę, zaczęły się w naszej szkole od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

Sala na której odbywała się akademia, została udekorowana pracami plastycznymi naszych uczniów, którzy brali udział w konkursie plastycznym, dotyczącym święta  niepodległości. Wszystkie prace uczniów zostały rozwieszone, a najpiękniejsze - nagrodzone.

Słowo wstępne wygłosił Sławomir Słonina. Uczeń ukazał historyczne próby Polaków, w tym powstania narodowe,  podejmowane w celu odzyskania wolności.

Podczas akademii, zaprezentowany został wiersz patriotyczny „Niepodległość”, autorstwa Marcina Wolskiego, w interpretacji Pauliny Korzeniak. Wiktoria Świdecka zaśpiewała „Biały krzyż”, a Julia Hnizdur – „Taki kraj”. Chór złożony z uczniów klasy V, pod dyrekcją Małgorzaty Puchacz, śpiewał pieśni legionowe: „I Brygada”, „I Kompania Kadrowa”, oraz „Rozkwitały pąki białych róż”.

Kamila Klimasińska i Mateusz Sarna przedstawili referat: „Świt odrodzonego państwa polskiego”, opowiadający o procesie odzyskiwania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie klasy V, zaprezentowali montaż słowny pt. „Ojczyzna sprawności twej wzywa – w myśleniu”, przygotowany przez Edwarda Rysia.

opracował: Edward Ryś

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

• Szanowni Państwo,

w związku z licznymi prośbami Rodziców o przeniesienie terminu Zebrania z Rodzicami ze względu na zbliżający się długi weekend 11 listopada, przychylamy się do Państwa prośby i przenosimy zebranie na 17 listopada 2022 r. na godz. 17.30.